Hvězdárna Boleslava Tecla při DDM Moravská Třebová
MMA I.etapa - třída paní učitelky H.Mauerové, ZŠ Felberova Svitavy PDF Tisk Email

První třída prvňáčků v kategorii přespolní, zapojená do projektu "Moje malá astronomie".

Počet dětí: 23.

Fotogalerie na klid ZDE. 

 

**********************************************************************************************************

Dne 17.5.2013 nás na celé dopoledne poctila svou návštěvou třída prvňáčků paní učitelky Mauerové ze ZŠ Felberova Svitavy.

Program jsme zahájili v klubovně Domu dětí a mládeže v Moravské Třebové.

Povídali jsme si o Rákosníčkovi a hvězdě, o které nám nikdy nevyprávěl. Trochu nám pomohly obrázky, promítané na plátno.

Děti záhadu rozluštily a tak si mohli vlepit do svých Astronomických zápisníků první odznak za splněný úkol. Zároveń také vytištěné poučení z celého příběhu.

Dále jsme si pustily videoprezantaci o Sluneční soustavě, protože tou se brzy začneme zabývat. Všichni dostali další zápisník, tentokrát "Expedice Solar system". Také jsem jim pověděla, co nás bude čekat příští rok.  

Po svačině jsme se všichni přesunuli na hvězdárnu. Jaké bylo počasí asi netřeba komentovat. Chtěli jsme pozorovat Slunce, ale mraky ho celou dobu schovávaly.

Nevadí,  MMA pokračovat mohla. Malí astronomové se rozdělili do dvou skupin. Jedna zůstala v klubovně hvězdárny a plnila zadání hry se souhvězdími.

Druhou skupinku jsem si odvedla na pozorovatelnu kde jsem děti seznámila s naším krásným dalekohledem a hned ve vedlejší místnosti jsme se věnovali MMA. Pak se skupinky vystřídaly.

Zvládli jsme vše perfektně, děti si vysloužily záložku do knihy, nezbytné hvězdárenské medaile ozdobili každého účastníka a také jsem paní učitelce předala třetí zápisník- pozorovací, nazvaný "ALFIÁDA". Odznaky za splnění úkolu, ponaučení a další drobnosti ke vlepení do zápisníků jsem také předala paní učitelce, určitě už to mají dávno vlepené včetně zápisu z pozorování, který jsem jim poslala e-mailem.

Těším se na příští rok. V rámci projektu "Moje malá astronomie" nás čeká velké dobrodružství. Děti vědí, ale vám ostatním to neprozradím.

Jestli chcete, zapojte se do projektu a vše se dozvíte ;-). Jak vidíte, zapojit se mohou i přespolní.

 

zpisnky mma

Aktualizováno Sobota, 08 Červen 2013 06:47
 

Vytvořil Tomáš Alexandr - AZ-line s.r.o.