Hvězdárna Boleslava Tecla při DDM Moravská Třebová
Průběžná zpráva o rekonstrukci PDF Tisk Email
Neděle, 22 Srpen 2010 00:00

"Co je nového na hvězdárně?"
Vlastně je vše v nejlepším pořádku. I zákony schválnosti platí do puntíku :-).
Domluvíte se spolu s dalšími šílenci, totiž nadšenci, že opravíte krytinu na střeše. Vše je připraveno, stačí jen dva- tři dny bez deště, protože plochou střechu je třeba opravit pečlivě, nejlépe vyměnit vše, co ohlodal zub času a povětrnostní vlivy. No, o tom, jaké bylo počasí v letošním červenci, asi není třeba dlouho mluvit.
Jakmile se umoudří počasí, začíná selhávat lidský faktor. Tu choroba, tu zranění, střecha stále čeká na nový kabát.
Není střecha, nelze pokračovat s prací na interiérech. Bylo by čiré bláznovství nechat si zatéct vodu do nových izolačních vrstev a zničit tak i nové podhledy.
Tak alespoň upravíme okenní otvor, abychom mohli vyhnilé okno nahradit novým.

e8bd141202_67764241_u
Nové okno je o něco menší, protože dojde k mírné změně dispozice příček v místnosti.

Nyní nastává doba, kdy začíná "stávkovat" technika. Pokazí se auto, které má na hvězdárnu dovézt další okna, která se mezitím podařilo získat k výměně všech starých výplní okenních otvorů (lepší tepelně izolační vlastnosti i jednodušší údržba).

Není však nic, co by zabránilo rozjeté lokomotivě (mně), aby uskutečnila svou první jízdu - první neformální pozorování, zatím pouze z pole u hvězdárny. Zápisy v pozorovacím deníku najdete na kliknutí ZDE.

Pomalu se blíží konec prázdnin, blíží se i termín první schůzky nově založeného astronomického kroužku ( zvu všechny zájemce ).

Stihneme zprovoznit hvězdárnu? Asi ne. Je tak důležité mít všechno hned? Není! Amatérská astronomie není přece jen o velkých přístrojích a luxusních prostorách pro prezentaci, ačkoliv i tyto náležitosti budeme mít brzy k dispozici.

Aktualizováno Pátek, 19 Srpen 2011 10:47
 

Vytvořil Tomáš Alexandr - AZ-line s.r.o.