Hvězdárna Boleslava Tecla při DDM Moravská Třebová
Nepřítel č.1-objektivní překážky v práci PDF Tisk Email
Čtvrtek, 23 Září 2010 00:00

Pustíte-li se do nějaké buhulibé činnosti a z počátku vám všechno "hraje do karet", počítejte s tím, že nejhorším nepřítelem se vám stanou objektivní překážky v práci.
S tímto nepřítelem bojuji už několik měsíců, přesně od doby, kdy se mi podařilo zajistit vše potřebné pro rekonstrukci hvězdárny Boleslava Tecla při DDM v Moravské Třebové.
O rozmarném počasí letošního léta není třeba dlouze mluvit. Velmi objektivní překážka v práci. Nějak už to dopadlo.
Zranění, nemoci a hospitalizace členů realizačního týmu. Taktéž velmi objektivní překážky. Rekonvalescence v některých případech stále trvá, ale už se pomalu vracíme ke svým oblíbeným aktivitám.
Rekonstrukce se pohnula o pěkný kus dál. Střecha je konečně vyspravena. Brzy však bude nutná kompletní výměna krytiny jak posuvné střechy nad pozorovatelnou, tak ploché střechy nad zbytkem budovy.

6f474b66b4_69261386_u Stěny klubovny v přízemí konečně dostatečně vyschly, takže bylo možné místa s opadanou omítkou nahrubo "zaplácnout"a zpevnit nalepením perlinky.

860c22d028_69261369_u  Provedli jsme malou sondu do stropní konstrukce (mezi podhled a záklop) a bylo zjištěno, že nic nebrání tomu, aby podhled zůstal tam kde je a byl pouze překryt sádrokartonovými deskami.

 

Také byla znovu posekána tráva na pozemku kolem hvězdárny, letos už snad popáté!!!
No a zrovna když jsme měli začít s nanášením jemné vnitřní omítky, bác! Jak jsme si mohli myslet, že nepřítel už nevystrčí růžky :-).

Zdá se, že nejobjektivnější překážkou v práci je jiná práce, zejména ta výdělečná. Jediný momentálně práce schopný člen týmu musí jezdit za prací až někam za Brno, je tedy celý týden pryč. Snad nebude příliš vyčerpán a o víkendu stihneme "natáhnout" alespoň ty omítky.

Už totiž začal fungovat astronomický kroužek při DDM, jehož jsem hrdým vedoucím, a děckata už se těší, až bude jejich základna obyvatelná.

Aktualizováno Pátek, 19 Srpen 2011 10:47
 

Vytvořil Tomáš Alexandr - AZ-line s.r.o.