Hvězdárna Boleslava Tecla při DDM Moravská Třebová
Tajemství časové schránky PDF Tisk Email
Sobota, 01 Leden 2011 10:51

V reportáži z průběhu rekonstrukce Hvězdárny Boleslava Tecla jsem se zmínila o nálezu "časové schránky".

Tak už vás nebudu déle napínat a napíšu víc. Našli jsme v ní lístek psaný a uložený člověkem, který se na stavbě podílel.

 

Zde je vyfotografovaný (pouze mobilem, omluvte prosím zhoršenou kvalitu zapříčiněnou stářím a způsobem uložení originálu).

 

Detailní záběr nalezeného "pokladu".

(Přepis textu: Hvězdárna byla postavena za dva roky. A to v roce 1972-1973. Stavbu vedl Dům mládeže. Hlavní organisátor byl učitel TECL. Stolářské práce prováděl Zukal Rudolf )

 

Asi jen zasvěcení teď vědí, kdo že to pomáhal s výstavbou hvězdárny. Mně jméno Rudolf Zukal také nic neříkalo, ale že jsem tvor zvídavý, zapátrala jsem malinko na netu, domluvila si schůzku a nyní mohu s velkým potěšení napsat, že jsem měla tu čest setkat se s fotografem Rudolfem Zukalem přímo v jeho fotogalerii v Moravské Třebové, kde je právě instalovaná i jedna z expozic "Fotofestivalu".

Jedna z oceněných fotografií: "Odkop" (autor Rudolf Zukal, kterému tímto děkuji za laskavé svolení s publikováním na svých stránkách - vztahují se na ni autorská práva).

 

Momentálně je jinak velmi aktivní pan Rudolf v rekonvalescenci, takže mu tímto přeji brzké uzdravení. Těším se na další setkání se sympatickým člověkem, který má obdivuhodný elán a dle mého názoru patří mezi osobnosti, které si zaslouží obdiv a úctu.

Prý má pro nás nějaké překvapení, nemůžu se dočkat, o jakou fotografii se jedná.

 

***********************************************************************************************************************************************************

Během podzimu jsem se několikrát zastavila u galerie pana Zukala s úmyslem navštívit jej, ale pokaždé bylo zavřeno. Dnes již vím proč.

S velkým žalem v srdci vám musím sdělit, že pan Rudolf Zukal zemřel po dlouhé nemoci 17.12.2010.

Aktualizováno Pátek, 19 Srpen 2011 10:48
 

Vytvořil Tomáš Alexandr - AZ-line s.r.o.