Hvězdárna Boleslava Tecla při DDM Moravská Třebová
Expedice "SOLAR SYSTEM"- report PDF Tisk Email
Pondělí, 17 Září 2012 10:00

Astronomický minitábor 2012 EXPEDICE „SOLAR SYSTEM“

30.7.2012 proběhlo, po příjezdu a ubytování účastníků, seznámení se mezi sebou a všichni byli informováni o přibližném programu následujících tří dnů intenzivního výcviku.

Byla sestavena dvě družstva, pro lepší motivaci jsme výcvik koncipovali jako soutěžní.

Družstvo zelených : KOMETY ( Jakub, Iva, Vojta, Michal – patron Pavel).

Družstvo červených: RAKETY (Rosťa, Katka, Denis, Rošík – patron Dáša).

Všichni jsme byli vybaveni speciální sadou pomůcek, proškoleni o bezpečnosti a o předpokladech pro přežití, výcvik mohl začít. Cílem byla zábavně laděná teoretická i praktická příprava v oboru astronomie a kosmonautiky. Program byl připraven s ohledem na velké věkové i vědomostní rozdíly dětí. Změny vyhrazeny kvůli nevyzpytatelnosti počasí.

Každý den účastníky expedice čekala spousta her, soutěží, astronomická teorie, astronomická pozorování, stylizovaný kosmonautický výcvik vědomostní i praktický, nejedno příjemné překvapení či dobrodružství, ale také nějaké povinnosti, nezbytně také osobní volno a odpočinek.

 Osobní zápisníky členů expedice se plnily poznámkami, osobními postřehy, obrázky z časopisů i vlastní výroby. Bodů (korálků) na virtuální dráze Sluneční soustavou (drátku na papírovém schématu Sluneční soustavy) přibývalo, cíl byl na dohled.

1.8.2012 ve večerních hodinách bylo provedeno celkové vyhodnocení, rozhodnuto bylo takto: vhledem k úspěšnému splnění všech úkolů a pro vzácnou vyrovnanost obou družstev se vítězi celotáborového klání stali všichni.

Do hodnosti Kandidát I. stupně expedice „SOLAR SYSTEM“ byli povýšeni všichni absolventi včetně patronů (:-) ).

Mezi táborákem a zahájením nočního pozorování proběhlo na Hvězdárně Boleslava Tecla slavnostní předání certifikátů a pamětních medailí. Všichni kandidáti mají nárok na automatický postup do dalšího ročníku, který se bude konat o prázdninách roku 2013.

 

2.8.2012 už jen těžké vstávání po krátkém spánku, balení, úklid, odjezd kandidátů.

 

Fotografie z výcviku najdete ZDE na klik .

 

Všem děkuji za úžasné dny, které jsme spolu prožili a za motivaci pro pořádání dalšího ročníku.

Zvláštní poděkování si zaslouží Andrea Aberlová (hl.vedoucí tábora, vedlejším povoláním ANDĚL), Pavel Aberle (instruktor, patron družstva Komet a autor dobrodružných cest), zaměstnanci kuchyně Vojenské střední školy Jana Žižky (vynikající obědy, laskavý přístup), Jiří Kobylka (ředitel DDM a trpělivý instruktor lezení na umělé stěně), Karel Bláha (velitel Městské policie Moravská Třebová), provozovatelé turistického areálu Srnčí.

Příští rok se na všechny těší Dagmar Jarošová. 

Aktualizováno Úterý, 25 Září 2012 11:04
 

Vytvořil Tomáš Alexandr - AZ-line s.r.o.